ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16338185
*
nr 1633 8185
Spegel
Norrgavel, brännstämplad, yttermått inklusive ram: 90x56 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2024
kl 20:32:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/7 17:31:53
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplad norrgavel spegel speglar svensk design
-
6371 Garderobsskåp
med spegel, nyrenässans, mahogny. Bredd: 95 cm. Dj..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:52
-
6271 Spegel
+ konsolbord, Senempire. Höjd: 200+ 80
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:42
-
6329 Spegel
1800-tal, förgylld. Höjd: 202 cm, bredd: 78 cm
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:07
-
5358 Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 83x187 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:26
-
6014 Spegel
barockstil, 33x27 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:15
-
1031 Spegel
Empire, delvis förgylld, renare spegelglas, 156x97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:58
*
Spegel
nr 1633 8185
Spegel
Norrgavel, brännstämplad, yttermått inklusive ram: 90x56 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/7 17:31:53 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplad norrgavel spegel speglar svensk design
-
6371 Garderobsskåp
med spegel, nyrenässans, mahogny. Bredd: 95 cm. Dj..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:52 -
6271 Spegel
+ konsolbord, Senempire. Höjd: 200+ 80
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:42 -
6329 Spegel
1800-tal, förgylld. Höjd: 202 cm, bredd: 78 cm
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:07
-
5358 Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 83x187 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:26 -
6014 Spegel
barockstil, 33x27 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:15 -
1031 Spegel
Empire, delvis förgylld, renare spegelglas, 156x97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:58